Олександр Гураков. Мухабхут йога – йога п”яти першоелементів.

  • Викладачі
  • Олександр Гураков. Мухабхут йога – йога п”яти першоелементів.

Махабхут йога – йога п”яти першоелементів

Досвід власної практики йоги – близько 13-ти років. На зорі своєї  практиці з йоги, проходив навчальні семінари у Андрія Сідерського, Віктора Бойка, займався у Андрія Лаппи і ін., Але необхідної глибини проникнення в суть Йоги подібні семінари як правило не дають, хоча і служать таким собі поштовхом до цього. У моєму випадку так і сталося.

Далі було більш поглиблене вивчення філософії Йоги, Тантри, Санкхьі, Аюрведи, принципів Цигун і т.д., а так само поступова практична реалізація цих знань.

Найбільш близькою для меня виявилася традиція натхів (84-х сиддха йогів і ріші), оскільки вона найбільш повно відображає погляди Йоги на практиці. Останні заходи в моєму житті на цю тему – отримання Дікшіт у Махайога Пілота Баби і відвідування семінару по Лайя-йоги, проведеного ченцями з Дивья-локи (російського  монастиря з йоги цієї традиції).

Досвід викладання йоги – близько 8 років (індивідуальні та групові заняття). Останні заходи – отримання в 2008 році сертифікату на викладання Міжнародної Асоціації Йоги і Оздоровчих систем.

На моїх заняттях приділяється увага на:

1. Формування поглядів і прояснення в практичному ключі деяких базових понять Йоги, Аюрведи, Цигун.

2. Техніка безпеки, самоконтроль і самоспостереження.

3. Практика йоги в поетапному виконанні за принципом від простого до складного.

4. Практика очищення тонких та щільних пранічних каналів (Крія), практика управління життєвою силою та її накопиченням (Пранаяма).

5. Ознайомлення з вищими ступенями Йоги Патанджалі (Пратьяхара, Дхарана, Дхіана), робота з наміром та настроєм на залучення чистих енергій (Мантри), поступове розширення Свідомості.

Загальна спрямованість тренувань: гармонізація всіх складових життя, системність, цілісність, практичність.