Петро Мунтіян

Вперше мені довелося «познайомитися» з йогою давно. Займаючись спортом, я використовував вправи, що віддалено нагадували асани йоги, для поліпшення гнучкості і розтяжки.

Але друге, справжнє знайомство з цією системою сталося пізніше, коли з’явився інтерес до глибокого розвитку і внутрішньої трансформації. Тоді, йога відкрилася в абсолютно новому світлі, як глибока, багатогранна наука, технологія, що дозволяє ефективно працювати з усіма сторонами нашого життя і ефективно досягати поставлених цілей.

З того часу, я не припиняв регулярну практику. Викладати йогу ніколи не прагнув … знайшлися зацікавлені товариші, які ініціювали цей процес.

Які основні риси, мого викладання? … якщо так взагалі можна говорити.

Як можна більш індивідуальний підхід в побудові практики кожного практикуючого. Навіть якщо мова йде про групові тренуванні, я, наприклад, можу порекомендувати деяким практикуючим інший режим дихання або іншу послідовність асан.

Практика, яка, відповідає рівню підготовки. Навіть, якщо група з різним рівнем підготовки – новачки виконують прості, зрозумілі речі з мінімальним ризиком травми, які допомагають їм спокійно увійти в процес. Досвідчені практикуючі займаються так, щоб кожне заняття було для них викликом, в тому чи іншому аспекті.

Всебічне вивчення і робота з першоджерелами. Знаходжу дуже корисним, паралельно з регулярною, щоденною, йогичною практикою, постійно працювати з класичними роботами з йоги, а також цікавитися суміжними напрямками, наприклад цигун, різними видами медитацій, та ін.

Регулярна практика, відкритий розум і готовність вчитися, а також, чітке розуміння своїх цілей. Починайте займатися !!