Ярослав Мулява

Васту Архітектор, Дизайнер, Спеціаліст Васту Шастра

Свій внесок в створення світу я бачу в проектуванні гармонійного живого простору для життя, вдосконалення знань Васту і їх поширення. Володіючи цими знаннями людина може самостійно внести гармонію у власне життя і зробити її гармонійною для своїх рідних і близьких людей. Мир у всьому Світі, давайте почнемо з себе, давайте зробимо це разом!

Ярослав Мулява народився в 1971 році, закінчив Факультет Дизайну Національної Академії образотворчих мистецтв і архітектури. Вивчав Ведичну Архітектуру у потомственого Васту Архітектора, всесвітньо визнаного фахівця Васту Шастра Др. В. Ганапаті Стхапатья http://vastu-architecture.com.ua/info/vastu-mastera-sovremennosti-o-nashem-uchitele-28

Перші кроки.

Я стояв зачарований біля відчинених дверей гуртка малювання при Палаці піонерів, міцно вчепившись в руку батька. “Папа можна зайти, я хочу подивитися”. Ми зайшли всередину, і на мене ринув загадковий Світ Творчості. За цими дверима відкрився дивовижний світ Ліній, Форм, образів – світ полонить Простору трансформації, світ де створювалася Нова Реальність. Він до цих пір не відпускає мене – надихаючи рухатися далі. Освіта і становлення. Гурток Малювання, навчання в Дитячій художній школі, потім в Коледжі Дизайну, Служба в Армії і в підсумку Факультет Дизайну Національної Академії образотворчих мистецтв і архітектури.

На останньому курсі Академії, робота в дизайн студії; проектування інтер’єрів … все це ставило все нові і нові завдання, піднімаючи планку творчої реалізації. Обрітався новий досвід, і таємниця трансформації внутрішнього світу  проявів світ форм, заволодівали мною ще більше. Доля привела мене до ведичного знання ще до вступу в Академію Мистецтв, коли я почав практикувати ТМ (Трансцендентальну Медитація Махаріші). З практикою, межі мого внутрішнього простору і світу який мене оточував поступово стали розчиняться. А пізніше, вивчаючи Ведичну Архітектуру – Васту, я став все більше пізнавати загадковий механізм цієї трансформації.

Як я прийшов до архітектури і будівництва.

Здобувши перший досвід тиші, за допомогою трансцендентальної медитації, зворотня сторона життя – активність, не змусила себе довго чекати. Уже через місяць після навчання ТМ я поїхав працювати в Америку в будівельну бригаду простим будівельником. Чергування глибокого спокою, під час медитації, і трудової активності, на будівництві, дали швидкий результат.

Крім цінного будівельного досвіду, можливості «відчути» будівництво зсередини і розібратися в викарбуваних технологіях будівництва, там я ще й навчився Цінувати Працю! Що вразило найбільше, так це почуття гідності з яким там люди ставляться до власної праці. На жаль, у нас це тільки починає зароджуватися. А трудяться там – ух як!

Зернятко Архітектора, вже посаджено і чекало благодатного грунту. І, про проведення долі, це сталося. Роки навчання і роботи як дизайнера, після Американського будівництва, не остудили в мені інтерес до будівництва та проектування. Тим більше, що весь цей час я вивчав різні ведичні науки: астрологію – джйотш, медицину – Аюрведу, архітектуру – Васту, удосконалював свою практику медитації і неодноразово відвідував Індію – Країну Вед.

Восени 2010 року сталося те, що остаточно зв’язало мою долю Ведичною Архітектурою. Поїздка до Індії та навчання у всесвітньо визнаного майстра Васту Шастра Др. В. Ганапаті Стхапатья. Два вектора в моєму житті, нарешті зійшлися воєдино – інтерес до ведичного знання і любов до мистецтва зустрілися на Землі Вед. У серці прийшло глибоке задоволення. Той недовгий час проведений з учителем, дало мені відповіді на багато питань які давно оселилися в моєму серці, створило стрижень для подальшого здобуття знань, долучила до великої традиції Ведичних Архітекторів – Стхапатья.

Ну і нарешті, будівництво свого власного, першого Васту-Дому. Як то кажуть «швець без чобіт» – тут не пройде, як можна пропонувати щось людям не маючи в цьому власного досвіду. І цей досвід перевершив всі очікування. Ті відчуття захищеності, спокою та гармонії, які я випробував у власному Васту – створило величезний імпульс творення, бажання ділитися з іншими цим дивовижним знанням. Життя воістину відкриває перед тобою абсолютно нові безмежні можливості, з могутньою підтримкою Законів Природи якою обдаровує Васту-Дом. Бажане стає дійсним, а дійсність легко приймається як то, що для тебе бажає сама природа життя.

Мир у всьому Світі, давайте зробимо це разом.

Це не чергове абстрактне, пихате гасло. Це реальність життя яку містить в собі Стхапатья Веда – Васту. Світ починається з чистого серця людини, потім він запановує в родині поширюючись на близьке оточення друзів і заповнює суспільство, країну, все навколо … І це єдиний спосіб створити мир у всьому Світі. Кожен з нас несе частину відповідальності в цьому.

Васту говорить, що Наш Дім – це продовження нашого тіла, тіло нашої сім’ї. Ми з самого дитинства чуємо мудре твердження, що в здоровому тілі – здоровий дух. Наводячи простір нашого житла у відповідність з гармонією законів природи, ми гармонізуємо простір всередині нас самих, створюючи надійний оплот миру в душі кожного члена нашої сім’ї.

Напруга і стрес які ми спостерігаємо зараз в Світі багато в чому створюється негармонійним, що порушує Природний Закон житлом. Незадоволеність, нездатність відпочити і відновити внутрішню гармонію перебуваючи в дисгармонійному просторі, створюють величезне напруження всередині – породжуючи стрес, який накопичується день у день проявляючись потім агресією і насильством.

Свій внесок у створення світу я бачу в проектуванні гармонійного живого простору для життя, вдосконалення знань Васту і їх поширення. Володіючи цими знаннями людина може самостійно внести гармонію у власне життя і зробити її гармонійною для своїх рідних і близьких людей.

Мир у всьому Світі, давайте почнемо з себе, давайте зробимо це разом!